naše nabídka

newsletter

Chcete být informováni o novinkách a zajímavostech z produkce webu Krasojízda.cz?


Žádný problém!
Zde zapište svůj email.



oblíbená témata

oblíbené weby
všechny weby   

partneři
další partneři   

Ověřeno! Extra tipy pro mladší pokožku ...

Péče o pleť

Zveřejněno dne 24.5.2013


Ověřeno! Extra tipy pro mladší pokožku ... Přestože je stárnutí přirozené, děláme vše pro to, abychom přibývající léta co nejlépe zamaskovali. Ze začátku nám může pomoci i běžná kosmetika a líčidla, ale v případě, že se ráno při pohledu do zrcadla lekáme vlastního obrazu, je na čase zvážit i další možnosti. Je to znamení, že krém z drogerie už zkrátka nestačí.




Existují látky, které mají prokazatelně příznivý vliv na potlačení příznaků stárnutí pleti. Víte, které to jsou?

Produkty s obsahem retinolů, kyseliny alfa-hydroxylové, kyseliny azealové, hydrochinon a kyseliny salicylové jsou aktivní ingredience různých přípravků, které bojují proti příznakům stárnutí pleti a zejména proti pigmentaci. Ptejte se proto po kosmetice, která tyto účinné látky obsahuje, k dostání bude v dermatologických centrech a na klinikách plastické chirurgie.

Trpíte-li očními otoky, budou vás kolegové pokaždé podezírat z nočního flámu. Oční otoky ubírají pokožce na zdravém vzhledu a kráse.

Víte, že na oční otoky a kruhy pod očima poměrně dobře fungují přípravky na hemeroidy? Funkční je však pouze péče aplikovaná vnitřně, mluvíme tedy o lécích nebo doplňcích stravy, které obsahují účinné látky například ginkgo, jírovec, kaštan atd. Rozhodně tedy nelze zaměňovat mast nebo gel na hemeroidy za oční gel! Na oční otoky funguje také obklad ze zeleného čaje. Obsahuje totiž přírodní protizánětlivé látky působící na hromadění tekutiny v místě otoku. Dáte-li přednost permanentnímu řešení, je nutné se svěřit do rukou lékaře a nebo plastického chirurga.

Odbourají topické krémy celulitidu? Ke všeobecnému zklamání je nutné přiznat, že nikoli.

Významným pomocníkem jsou masáže a v tomto případě bude krém dobrým pomocníkem. Vlivem působení žádného krému však celulitidu nezredukujete. Vhodnějším řešením jsou přípravky užívané vnitřně, které mohou podpořit buněčný metabolizmus a následně omezit zadržování vody v buňkách (viz např. Neobotanics Cellulitis Essence).

Péče o pokožku obličeje je naprostou samozřejmostí, avšak věk prozradí hlavně kůže na krku a v dekoltu. Ta se postupem věku ztenčuje, pověšuje a různě nerovnoměrně zabarvuje. Víte, co může pomoci vylepšit její vzhled? Tipněte si:

 • Chemický peeling
 • Krémy s obsahem kolagenu
 • Laserové procedury

Za nejúčinnější pro zpevnění povislé kůže se považují laserové terapie, včetně IPL světla. Další možností je aplikace botoxu v místech velkých rýh na krku a v dekoltu. Výrobky s obsahem niacinamidu, kyseliny hyaluronové, kolagenu atd. jsou nápomocné k redukci středně silných projevů stárnutí (povrchové drobné vrásky). Chemický peeling a antioxidanty pomáhají pokožce vypadat mladě, ale zcela jinou cestou. Zabraňují sice pigmentaci, ale nejsou schopné ovlivnit pevnost pleti. Dermatologové navíc tvrdí, že externí aplikace přípravků na bázi kolagenu nemá hlubší význam, jelikož nedojde ke vstřebání účinných složek do pokožky a kolagen zůstane na povrchu.

Pigmentové skvrny přidávají roky...

V péči o pokožku, na které se již objevují skvrny v důsledku přibývajícího věku, se používá několik účinných látek a procedur. Za nejúčinnější je považován hydrochinon, jehož aplikace je však značně omezená. V medicíně se hydrochinon používá k povrchové aplikaci na kůži k odstraňování zbarvení kůže. Použití je v některých státech – včetně států EU - zakázáno kvůli možným nežádoucím účinkům (podráždění a podezření na vznik rakoviny kůže).

Krémy obsahují různé složky a marketingové argumentace se opírají o tvrzení, jak do několika týdnů zpevní pokožku, uberou roky a dodají svěží vzhled. Faktem ale je, že pouze některé látky doopravdy ovlivňují stimulaci kolagenu v pokožce a učiní jí tak pružnější a doopravdy mladší. Tipněte si, které to jsou?

 • Retinoidy
 • Antioxidanty
 • Kyselina Alfa-hydroxydová
 • Peptidy

Správná odpověď je retinoly - deriváty vitaminu A. Nabízejí účinnou terapii proti vráskám a redukují i jiné projevy stárnutí pleti. Působí způsobem zvyšování produkce kolagenu v pokožce, která se pak proměňuje na pevnější a plnější. Navíc antioxidanty, jako třeba vitamin E, kyselina alfa a beta hydroxylová, zlepšují vzhled pleti a redukují projevy stárnutí. V kombinaci s retinoly pak zvýšíte efekt omlazení pokožky.

TIP pro péči o pokožku obličeje a krku: Některé druhy moderní kosmetiky obsahují molekuly účinných látek v takovém rozměru, že jsou schopné pronikat hlouběji do pokožky a zlepšovat její vzhled. Výborným řešením je kosmetika na bázi nanotechnologie, kdy jsou účinné látky dopraveny pomocí liposomů až do vrstvy zvané dermis. Zde se pak přirozenou formou aktivuje tvorba kolagenu a elastinu v pokožce, dále fibronektinu a glukosaminglykanů (např. kosmetika Dermaheal, Pretox8, atd.). Kožním buňkám významně prospěje i péče „zevnitř“, kdy se pokožce dodávají látky pro její regeneraci formou tablet. Pokožku celého těla vyživí Neobotanics Skin Essence.

Akné v dospělosti není žádnou výjimkou. Jsou přípravky určené pro teenagery vhodné také pro dospělé? Rozhodně ne!

Akné u dospělých se zásadně liší od pubertálních kožních zánětů a pupínků, a to jak v péči, tak v příčině vzniku. Pubertální akné má tendenci ucpávat póry a drží se víc „na povrchu“. Většina produktů určená mladé pleti obsahuje kyselinu salicylovou a benzoyl peroxid, látky vhodné pro povrchové vřídky a vyrážky s hnisem, jsou však naprosto nevhodné pro dospělé akné, kdy je nutné použít prostředky pronikající hlouběji do pokožky.

Trpíte lámavými a slabými nehty? Tento problém umí vyřešit doplňky stravy s obsahem biotinu.

Několik klinických studií prokázalo, že užívání biotinu (vitamin B7) napomáhá pevnosti nehtů, působí jako prevence jejich třepení a lámání. Ostatní minerály, jako například vápník (kalcium), koloidní minerály nebo želatina, jsou rovněž dobrými pomocníky, i když v některých případech je zbytnění nehtů přímo nežádoucí, jak upozorňují dermatologové.

Víte, které látky jsou naprosto nezbytné pro udržení svěží, hydratované a mladě vypadající pokožky? Zkuste si tipnout:

 • Vitamin D
 • Omega 3 mastné kyseliny
 • Selen
 • Fytoestrogeny
 • Kolagen

Esenciální mastné kyseliny, jako například Omega 3 a Omega 6 jsou stavebními kameny zdravých buněčných membrán, potažmo zdravé pokožky. Potíž je v tom, že naprostá většina lidí v současnosti přijímá dostatek Omega 6, ale pouze minimum Omega 3 kyselin. Pro zdravější pokožku jezte víc potravin s obsahem Omega 3 kyselin (losos, makrela, sardinky, lněné semínko, slunečnicový olej, vlašské ořechy, soja). Nejlepší zdrojem Omega 3 jsou však semínka Chia Benexia (k dostání v našich lékárnách).





Tento článek si během posledních třiceti dnů přečetlo 12 lidí.




sdílejte článek


Facebook   
Twitter   
Digg   

Poslat emailem

Vytisknout článek


přidejte sem svůj komentář

Nenašli jste zde přesně to, co jste hledali? Zeptejte se na to ostatních. Určitě Vám pomohou.
Ke svému dotazu použijte tento formulář.


Jméno
E-mail
Nadpis
Komentář
Všechna políčka formuláře je třeba vyplnit!
Připojit fotku

přehled komentářů

Jak na udržení svěží pokožky

(Radek Pánek 1.3.2015 19:08)

Vyzkoušeno a výsledek potvrzen. Nemá konkurenci a za levný peníz !


Počet odpovědí: 0 | Odpovědět



Jak na udržení svěží pokožky

(R. Slávek 8.2.2015 18:54)

Není to žádný zázrak ale pomáhá stoprocentně.Stačí natřít ráno a večer anodovou vodou, nechat zaschnout a po té vodou katodovou. Ta první vyčistí pokožku a učiní ji prakticky 100% sterilní . Po natření katodovou vodou se pokožka uklidní a chrání póry před vniknutím nečistot, Póry jakoby nabobtnaly.Je-li po ruce krém s obsahem ALOE VERA ,potřete pokožku a jemně namasírujte. Tak zv. si jemně nafackovat. Po několika měsíčním užívání se budete divit sami sobě a taktéž vaši známí.
Co je to anod. a katod voda ? Lidově známá živá a mrtvá voda
Proč ALOE VERA. Je to pouští rostlina , která vydrží v poušti i 25 roků bez vody. Umí stejně posloužit pokožce.Pro vodu je potřeba DIAFRAGMALYZÉR.Není to složité a zručný elektrikář ho hravě zhotoví. Jen je potřeba keramická nádoba /jako květináč/ rozdělená na dvě části, Každý keramik nebo dílna bez problémů zhotoví. Může být i ze šamotu.Ale to by se muselo objednat v Morav. keram závodech v Rájci na Moravě.Kdo to někdy zkusil, nelitoval. Omlazení je nepřehlédnutelné a pokožka si udržuje svěží vzhled i ve stáří.


Počet odpovědí: 0 | Odpovědět



Stem Cells Botu Intense

(Sabina 22.4.2014 16:45)

Zdravím, znáte někdo Stem Cells Botu Intense? dle popisu to je "sérum s kmenovými buňkami na hluboké mimické vrásky", četla jsem o tom samou chválu, ale známe to, máte s tím někdo zkušenosti? Vrásky mám opravdu hluboké a ráda bych se jich zbavila. Díky


Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Odpovědět



Retinol diskuze

(Zuzanka 7.2.2014 10:22)

Ahojte, jak vidím i v článku doporučují na vrásky retinol, podařilo se mi vygooglit Medik8 Retinol 40 Boost sérum 5ml, máte s ním někdo zkušenosti? Jak dlouho vydrží a jak se takové sérum vlastně používá a kolik asi tak stojí?


Počet odpovědí: 2 | Zobrazit odpovědi | Odpovědět








zajímavé články
zaměření článku


diskuse k článku

Jak na udržení svěží pokožky

Vyzkoušeno a výsledek potvrzen. Nemá konkurenci a za levný peníz !

více >>

Jak na udržení svěží pokožky

Není to žádný zázrak ale pomáhá stoprocentně.Stačí natřít ráno a večer anodovou vodou, nechat zaschnout...

více >>

Re: Stem Cells Botu Intense

Z medicínského hlediska je možné hluboké mimické vrásky redukovat jen pomocí chirurgického liftingu nebo...

více >>

Stem Cells Botu Intense

Zdravím, znáte někdo Stem Cells Botu Intense? dle popisu to je "sérum s kmenovými buňkami na hluboké...

více >>

Re: retinol diskuze

retinol je opravdu velmi účinný, také jsem měla sérum, ale není tak koncentrované jako to, které tu zmiňujete....

více >>

další diskuse   

nabídka obchodu

Energy RUTICELIT MÝDLO

Energy RUTICELIT MÝDLO

Přírodní glycerinové mýdlo obsahující bylinné extrakty, čisté přírodní silice a termální vodu z vřídla Podhájska. Harmonizuje tělo: aktivuje, vnitřně ohřívá nejuniverzálnější ze všech mýdel harmonizuje kůži jako celek působí při poruchách prokrvení vhodné při jakémkoliv zčervenání a překrvení nebo naopak bledosti pokožky Harmonizuje mysl: zvyšuje motivaci, společenskost, celkovou vitalitu Složení:...

Cena: 135 Kč
Koupit  koupit

Energy CYTOVITAL MÝDLO

Energy CYTOVITAL MÝDLO

Přírodní glycerinové mýdlo obsahující bylinné extrakty, čisté přírodní silice a termální vodu z vřídla Podhájska. Harmonizuje tělo: zvlhčuje, vnitřně stabilizuje zajišťuje hladkou, jemnou a pružnou pokožku zvyšuje schopnost hydratace pokožky napomáhá vyprazdňování mazových žláz, promaštění pokožky je rovnoměrnější působí preventivně při tvorbě akné Harmonizuje mysl: tříbí smysl pro realitu a přijímání...

Cena: 135 Kč
Koupit  koupit

Nu Skin ageLOC® Gentle Cleanse Tone 60 ml

Nu Skin ageLOC® Gentle Cleanse Tone 60 ml

Kombinuje čištění a tonizaci v jediném kroku. Jemně čistí, doplňuje a hydratuje pleť a připravuje ji na vstřebání pokrokových látek proti stárnutí. Toto složení s dvojím účinkem efektivně šetří čas, pomáhá udržet přirozené, zdravé pH pleti a vaší pleti dodává složku ageLOC®. Zaměřuje se přímo na základní zdroje stárnutí a na vaší pleti zanechává svěží a mladistvý pocit.   Dodání je do cca 5-7 pracovních...

Cena: 1380 Kč
Koupit  koupit

Nu Skin ageLOC® Elements Gentle Cleanse Tone 60 ml + Radiant Day SPF 22 25 ml + ageLOC® Transforming Night 30 ml Dárková sada

Nu Skin ageLOC® Elements Gentle Cleanse Tone 60 ml + Radiant Day SPF 22 25 ml + ageLOC® Transforming Night 30 ml Dárková sada

Produkty ageLOC® Elements jsou moderními základními prvky péče o pleť proti stárnutí. Tyto produkty společně čistí, obnovují, hydratují a odhalují pleť mladšího vzhledu – pro váš mladší a zdravější vzhled teď i v budoucnosti. Dodání je do cca 5-7 pracovních dnů. Produkty patřící do řady ageLOC® Elements balíček: ageLOC® Gentle Cleanse amp; Tone: čisticí pleťová pěna a tonikum proti stárnutíageLOC®,...

Cena: 4690 Kč
Koupit  koupit

Nu Skin ageLOC® Dermatic Effects 150 ml

Nu Skin ageLOC® Dermatic Effects 150 ml

Vědecky navržen pro každodenní doručení ageLOC anti-ageingových přínosů našemu tělu, přípravek ageLOC Dermatic Effects pomáhá zjemnit vzhled tukových polštářků a celulitidy a zlepšuje vzhled pevnosti pokožky. Tento každodenní konturovací hydratační přípravek pomáhá zvyšovat buněčnou obnovu a navrací pokožce její přirozenou záři. Zároveň hydratuje a využívá špičkové optické technologie k okamžitému...

Cena: 1570 Kč
Koupit  koupit

Nu Skin ageLOC® Body Shaping Gel

Nu Skin ageLOC® Body Shaping Gel

Pro váš konturovanější, pevnější, jemnější vzhled. AgeLOC Body Shaping Gel byl vyvinut pro výhradní součinnost s ageLOC Galvanic Body Spa a zaměřuje se na základní zdroje stárnutí, aby tak zachoval váš mladistvý vzhled a omezil projevy stárnutí. Pomáhá minimalizovat a zjemnit viditelné projevy tuku a celulitidy s výsledkem vytvarovanějšího vzhledu. UPOZORNĚNÍ: Dodání je cca 7 pracovních dnů po úhradě...

Cena: 1570 Kč
Koupit  koupit

Energy VIROVET - kapky pro imunitu zvířat 30 ml

Energy VIROVET - kapky pro imunitu zvířat 30 ml

Bioinformační přípravek určený pro zvýšení obranyschopnosti zvířat. Významně posiluje imunitu a schopnost organismu bránit se průniku nežádoucích mikroorganismů. Lze jej využít jako účinnou preventivní obrannou bariéru proti širokému spektru patogenů virového i bakteriálního původu. Je vhodný pro každý druh zvířete. působí u jakýchkoliv infekčních procesů napomáhá tvorbě specifických protilátek lze...

Cena: 439 Kč
Koupit  koupit
Stránky o Activ Aloe

Stránky www.zbozi-kosmetika.cz
nejčtenější články

arnika montana homeopatika | kostivalová tinktura výroba | arnica montana užívání | jakou funkci mají nadledvinky | tuková bulka pod kůží fotky | drobné bradavičky | Jidelnicek na 28 dni od macingove

SiteMAP | RSS