naše nabídka

newsletter

Chcete být informováni o novinkách a zajímavostech z produkce webu Krasojízda.cz?


Žádný problém!
Zde zapište svůj email.oblíbená témata

oblíbené weby
všechny weby   

partneři
další partneři   

Ověřeno! Extra tipy pro mladší pokožku ...

Péče o pleť

Zveřejněno dne 24.5.2013


Ověřeno! Extra tipy pro mladší pokožku ... Přestože je stárnutí přirozené, děláme vše pro to, abychom přibývající léta co nejlépe zamaskovali. Ze začátku nám může pomoci i běžná kosmetika a líčidla, ale v případě, že se ráno při pohledu do zrcadla lekáme vlastního obrazu, je na čase zvážit i další možnosti. Je to znamení, že krém z drogerie už zkrátka nestačí.
Existují látky, které mají prokazatelně příznivý vliv na potlačení příznaků stárnutí pleti. Víte, které to jsou?

Produkty s obsahem retinolů, kyseliny alfa-hydroxylové, kyseliny azealové, hydrochinon a kyseliny salicylové jsou aktivní ingredience různých přípravků, které bojují proti příznakům stárnutí pleti a zejména proti pigmentaci. Ptejte se proto po kosmetice, která tyto účinné látky obsahuje, k dostání bude v dermatologických centrech a na klinikách plastické chirurgie.

Trpíte-li očními otoky, budou vás kolegové pokaždé podezírat z nočního flámu. Oční otoky ubírají pokožce na zdravém vzhledu a kráse.

Víte, že na oční otoky a kruhy pod očima poměrně dobře fungují přípravky na hemeroidy? Funkční je však pouze péče aplikovaná vnitřně, mluvíme tedy o lécích nebo doplňcích stravy, které obsahují účinné látky například ginkgo, jírovec, kaštan atd. Rozhodně tedy nelze zaměňovat mast nebo gel na hemeroidy za oční gel! Na oční otoky funguje také obklad ze zeleného čaje. Obsahuje totiž přírodní protizánětlivé látky působící na hromadění tekutiny v místě otoku. Dáte-li přednost permanentnímu řešení, je nutné se svěřit do rukou lékaře a nebo plastického chirurga.

Odbourají topické krémy celulitidu? Ke všeobecnému zklamání je nutné přiznat, že nikoli.

Významným pomocníkem jsou masáže a v tomto případě bude krém dobrým pomocníkem. Vlivem působení žádného krému však celulitidu nezredukujete. Vhodnějším řešením jsou přípravky užívané vnitřně, které mohou podpořit buněčný metabolizmus a následně omezit zadržování vody v buňkách (viz např. Neobotanics Cellulitis Essence).

Péče o pokožku obličeje je naprostou samozřejmostí, avšak věk prozradí hlavně kůže na krku a v dekoltu. Ta se postupem věku ztenčuje, pověšuje a různě nerovnoměrně zabarvuje. Víte, co může pomoci vylepšit její vzhled? Tipněte si:

 • Chemický peeling
 • Krémy s obsahem kolagenu
 • Laserové procedury

Za nejúčinnější pro zpevnění povislé kůže se považují laserové terapie, včetně IPL světla. Další možností je aplikace botoxu v místech velkých rýh na krku a v dekoltu. Výrobky s obsahem niacinamidu, kyseliny hyaluronové, kolagenu atd. jsou nápomocné k redukci středně silných projevů stárnutí (povrchové drobné vrásky). Chemický peeling a antioxidanty pomáhají pokožce vypadat mladě, ale zcela jinou cestou. Zabraňují sice pigmentaci, ale nejsou schopné ovlivnit pevnost pleti. Dermatologové navíc tvrdí, že externí aplikace přípravků na bázi kolagenu nemá hlubší význam, jelikož nedojde ke vstřebání účinných složek do pokožky a kolagen zůstane na povrchu.

Pigmentové skvrny přidávají roky...

V péči o pokožku, na které se již objevují skvrny v důsledku přibývajícího věku, se používá několik účinných látek a procedur. Za nejúčinnější je považován hydrochinon, jehož aplikace je však značně omezená. V medicíně se hydrochinon používá k povrchové aplikaci na kůži k odstraňování zbarvení kůže. Použití je v některých státech – včetně států EU - zakázáno kvůli možným nežádoucím účinkům (podráždění a podezření na vznik rakoviny kůže).

Krémy obsahují různé složky a marketingové argumentace se opírají o tvrzení, jak do několika týdnů zpevní pokožku, uberou roky a dodají svěží vzhled. Faktem ale je, že pouze některé látky doopravdy ovlivňují stimulaci kolagenu v pokožce a učiní jí tak pružnější a doopravdy mladší. Tipněte si, které to jsou?

 • Retinoidy
 • Antioxidanty
 • Kyselina Alfa-hydroxydová
 • Peptidy

Správná odpověď je retinoly - deriváty vitaminu A. Nabízejí účinnou terapii proti vráskám a redukují i jiné projevy stárnutí pleti. Působí způsobem zvyšování produkce kolagenu v pokožce, která se pak proměňuje na pevnější a plnější. Navíc antioxidanty, jako třeba vitamin E, kyselina alfa a beta hydroxylová, zlepšují vzhled pleti a redukují projevy stárnutí. V kombinaci s retinoly pak zvýšíte efekt omlazení pokožky.

TIP pro péči o pokožku obličeje a krku: Některé druhy moderní kosmetiky obsahují molekuly účinných látek v takovém rozměru, že jsou schopné pronikat hlouběji do pokožky a zlepšovat její vzhled. Výborným řešením je kosmetika na bázi nanotechnologie, kdy jsou účinné látky dopraveny pomocí liposomů až do vrstvy zvané dermis. Zde se pak přirozenou formou aktivuje tvorba kolagenu a elastinu v pokožce, dále fibronektinu a glukosaminglykanů (např. kosmetika Dermaheal, Pretox8, atd.). Kožním buňkám významně prospěje i péče „zevnitř“, kdy se pokožce dodávají látky pro její regeneraci formou tablet. Pokožku celého těla vyživí Neobotanics Skin Essence.

Akné v dospělosti není žádnou výjimkou. Jsou přípravky určené pro teenagery vhodné také pro dospělé? Rozhodně ne!

Akné u dospělých se zásadně liší od pubertálních kožních zánětů a pupínků, a to jak v péči, tak v příčině vzniku. Pubertální akné má tendenci ucpávat póry a drží se víc „na povrchu“. Většina produktů určená mladé pleti obsahuje kyselinu salicylovou a benzoyl peroxid, látky vhodné pro povrchové vřídky a vyrážky s hnisem, jsou však naprosto nevhodné pro dospělé akné, kdy je nutné použít prostředky pronikající hlouběji do pokožky.

Trpíte lámavými a slabými nehty? Tento problém umí vyřešit doplňky stravy s obsahem biotinu.

Několik klinických studií prokázalo, že užívání biotinu (vitamin B7) napomáhá pevnosti nehtů, působí jako prevence jejich třepení a lámání. Ostatní minerály, jako například vápník (kalcium), koloidní minerály nebo želatina, jsou rovněž dobrými pomocníky, i když v některých případech je zbytnění nehtů přímo nežádoucí, jak upozorňují dermatologové.

Víte, které látky jsou naprosto nezbytné pro udržení svěží, hydratované a mladě vypadající pokožky? Zkuste si tipnout:

 • Vitamin D
 • Omega 3 mastné kyseliny
 • Selen
 • Fytoestrogeny
 • Kolagen

Esenciální mastné kyseliny, jako například Omega 3 a Omega 6 jsou stavebními kameny zdravých buněčných membrán, potažmo zdravé pokožky. Potíž je v tom, že naprostá většina lidí v současnosti přijímá dostatek Omega 6, ale pouze minimum Omega 3 kyselin. Pro zdravější pokožku jezte víc potravin s obsahem Omega 3 kyselin (losos, makrela, sardinky, lněné semínko, slunečnicový olej, vlašské ořechy, soja). Nejlepší zdrojem Omega 3 jsou však semínka Chia Benexia (k dostání v našich lékárnách).

Tento článek si během posledních třiceti dnů přečetlo 34 lidí.


Sdílejte tento článek se svými přáteli:

Facebook    Twitter    Digg   

Poslat odkaz na článek známému poslat emailem.

Vytisknout článek!.


přidejte sem svůj komentář

Nenašli jste zde přesně to, co jste hledali? Zeptejte se na to ostatních. Určitě Vám pomohou.
Ke svému dotazu použijte tento formulář.


Jméno
E-mail
Nadpis
Komentář
Všechna políčka formuláře je třeba vyplnit!
Připojit fotkupřehled komentářů

Jak na udržení svěží pokožky

(Radek Pánek 1.3.2015 19:08)

Vyzkoušeno a výsledek potvrzen. Nemá konkurenci a za levný peníz !


Odpovědět


Jak na udržení svěží pokožky

(R. Slávek 8.2.2015 18:54)

Není to žádný zázrak ale pomáhá stoprocentně.Stačí natřít ráno a večer anodovou vodou, nechat zaschnout a po té vodou katodovou. Ta první vyčistí pokožku a učiní ji prakticky 100% sterilní . Po natření katodovou vodou se pokožka uklidní a chrání póry před vniknutím nečistot, Póry jakoby nabobtnaly.Je-li po ruce krém s obsahem ALOE VERA ,potřete pokožku a jemně namasírujte. Tak zv. si jemně nafackovat. Po několika měsíčním užívání se budete divit sami sobě a taktéž vaši známí.
Co je to anod. a katod voda ? Lidově známá živá a mrtvá voda
Proč ALOE VERA. Je to pouští rostlina , která vydrží v poušti i 25 roků bez vody. Umí stejně posloužit pokožce.Pro vodu je potřeba DIAFRAGMALYZÉR.Není to složité a zručný elektrikář ho hravě zhotoví. Jen je potřeba keramická nádoba /jako květináč/ rozdělená na dvě části, Každý keramik nebo dílna bez problémů zhotoví. Může být i ze šamotu.Ale to by se muselo objednat v Morav. keram závodech v Rájci na Moravě.Kdo to někdy zkusil, nelitoval. Omlazení je nepřehlédnutelné a pokožka si udržuje svěží vzhled i ve stáří.


Odpovědět


Stem Cells Botu Intense

(Sabina 22.4.2014 16:45)

Zdravím, znáte někdo Stem Cells Botu Intense? dle popisu to je "sérum s kmenovými buňkami na hluboké mimické vrásky", četla jsem o tom samou chválu, ale známe to, máte s tím někdo zkušenosti? Vrásky mám opravdu hluboké a ráda bych se jich zbavila. Díky


Odpovědět


Odpověď

Re: Stem Cells Botu Intense (Cempírek 22.4.2014 17:28)

Z medicínského hlediska je možné hluboké mimické vrásky redukovat jen pomocí chirurgického liftingu nebo zabráněním mimiky v obličeji pomocí botulotoxinu. Ovšem botox aplikovaný zevně na pokožku nemá prakticky žádný účinek na mimické svalstvo a vrásky nevyhladí. Z osobní zkušenosti doporučuji z těch dvou zmíněných chirurgickou plastickou operaci obličeje, při které se mírně vypne pokožka a tím dojde ke zmírnění hloubky vrásek se zachováním schopnosti přirozeně se usmát. Kdežto u botoxu dojde k ochromení mimických svalů, které atrofují, čímž se prověšují a zabraňují přirozenému úsměvu, který při botoxu vypadá spíše jako šklebení. Úsměv a výraz v obličeji se změní po obou zákrocích, ale u botoxu je to více ošklivé a nápadnější.

Zdraví Cempírek!


Odpovědět


retinol diskuze

(Zuzanka 7.2.2014 10:22)

Ahojte, jak vidím i v článku doporučují na vrásky retinol, podařilo se mi vygooglit Medik8 Retinol 40 Boost sérum 5ml, máte s ním někdo zkušenosti? Jak dlouho vydrží a jak se takové sérum vlastně používá a kolik asi tak stojí?


Odpovědět


Odpověď

Re: retinol diskuze (Anett 19.2.2014 15:26)

toto sérum je velmi koncentrované, používá se jednoduše, je ho třeba zamíchat do nočního hydratačního krému, takže vydrží tak dlouho jako samotný krém. Konkrétně ten 5 ml stojí např.. v awa centru 1960kč. Další info najdeš i na www.awashopbrno.cz/p…


Odpovědět


Odpověď

Re: retinol diskuze (Nelly 25.2.2014 16:57)

retinol je opravdu velmi účinný, také jsem měla sérum, ale není tak koncentrované jako to, které tu zmiňujete. Teď mám krém s obsahem retinolu. Skvěle funguje na vrásky, téměř všechny mi zmizely. Neměla jsem vrásky příliš hluboké, takže krém krásně zabral a nemusela jsem jít na injekce.


Odpovědětzajímavé články
Jak správně pečovat o pokožku v létě?

Naše pokožka si právě v létě říká o zcela jinou péči než po zbytek roku. Správná denní péče zajistí, že si na podzim budeme moci odepřít několik botoxových injekcí, vyhneme se poškozené a vysušené pleti, novým pigmentovým skvrnám či kožním alergiím. Slunce, mořský vítr, sůl, ale i rozpálené ulice velkoměsta negativně působí na naší pokožku. Chcete si udržet krásnou pleť po celé léto? Máme pro Vás několik tipů kosmetické poradkyně Aleny Šustrové. Celý článek...


Zaměření článku: pigmentové skvrny, suchá pleť, péče o pokožku, kosmetika v létě, solárium


Pigmentové skvrny

Po létě často zjišťujeme, že je naše pokožka více skvrnitá, nerovná, suchá, dehydrovaná či šupinatá. Věkem se stav ještě zhoršuje a flíčky se objevují i na těle. Kromě vrásek jsou barevné nerovnosti pleti dalším významným projevem stárnutí – díky tomu můžeme vypadat až o 15 let starší. Pigmentové skvrny vznikají nejčastěji v létě následkem působení UVA záření. Řešením je důkladná ochrana, používání kvalitních kosmetických prostředků anebo pomoc estetické medicíny. Celý článek...


Zaměření článku: pigmentové skvrny, hyperpigmentace, bělící krémy


podobná témata
h2out diskuze, nocni krem s retinoidy


diskuse k článku

Jak na udržení svěží pokožky

Vyzkoušeno a výsledek potvrzen. Nemá konkurenci a za levný peníz !

více >>

Jak na udržení svěží pokožky

Není to žádný zázrak ale pomáhá stoprocentně.Stačí natřít ráno a večer anodovou vodou,...

více >>

Re: Stem Cells Botu Intense

Z medicínského hlediska je možné hluboké mimické vrásky redukovat jen pomocí chirurgického liftingu...

více >>

Stem Cells Botu Intense

Zdravím, znáte někdo Stem Cells Botu Intense? dle popisu to je "sérum s kmenovými buňkami na hluboké...

více >>

Re: retinol diskuze

retinol je opravdu velmi účinný, také jsem měla sérum, ale není tak koncentrované jako to, které...

více >>

další diskuse   

Stránky o Activ Aloe
nabídka obchodu

Medik8 Retinol 10 TR 15 ml

Medik8 Retinol 10 TR 15 ml

Tento noční balzám s obsahem 1,0 % retinolu zbaví výrazných známek stárnutí. Pleť vyhlazuje a vyživuje a podporuje v ní tvorbu nezbytného kolagenu a kyseliny hyaluronové. Důležitá informace: Používejte až poté, co jste vyzkoušeli slabší koncentrovaná séra s retinolem (např. Retinol 3 TR nebo Retinol 6 TR). Retinol způsobuje olupování vrchní části kůže a tím k omlazení...

Cena: 1245 Kč
Koupit  koupit

Monoderma E5 + Monoderma A15 - zvýhodněný balíček pro pleť

Monoderma E5 + Monoderma A15 - zvýhodněný balíček pro pleť

Běžná cena: 955 Kč. Obsahuje: čistý vitamín E 5% (Tokoferol) a Čistý vitamin A (Retinol). Důležité antioxidanty pro pokožku. Čistý vitamin A, pomáhá při regeneraci kožních buněk a stimuluje syntézu kolagenu, redukuje jemné vrásky, čistí póry a normalizuje aktivitu mazových žlázek, čímž působí efektivně proti akné. a Čistý vitamín E 5% (Tokoferol). Vitamín E...

Cena: 870 Kč
Koupit  koupit

Medik8 Retinol 3 TR - noční vitaminové sérum pro pleť

Medik8 Retinol 3 TR - noční vitaminové sérum pro pleť

Vitamínové sérum obsahující Retinol a Tokoferol je ideálním přípravkem pro noční péči. Pokožku přes noc dokonale vyživí, rozjasní a zredukuje jemné vrásky. Tento přípravek vyhrál Silver Aesthetic Award (stříbrné místo) za nejlépe prodávaný maloobchodní produkt ve Velké Británii. Od 25+ let. Retinol 3 TR je účinné noční sérum, které obsahuje vitamín A a vitamín...

Cena: 890 Kč
Koupit  koupit

Medik8 Retinol 6TR

Medik8 Retinol 6TR

Vyšší koncentrace vitamínu A zajistí viditelnou regeneraci pokožky a vyhladí jemné vrásky a rýhy. Obsah 0,6% retinolu v pleti podpoří tvorbu kolagenu a elastinu, díky nimž bude vaše zralá pleť mladistvá a rozzářená. Sérum navíc reguluje tvorbu kožního mazu a působí jako prevence vzniku akné. Lehké sérum s obsahem vitaminu A Retinol 6 TR omlazuje vaši pokožku v optimálním...

Cena: 1090 Kč
Koupit  koupit

Monoderma A15 - vitamin A pro regeneraci kožních buněk, proti akné

Monoderma A15 - vitamin A pro regeneraci kožních buněk, proti akné

Čistý vitamin A, pomáhá při regeneraci kožních buněk a stimuluje syntézu kolagenu, redukuje jemné vrásky, čistí póry a normalizuje aktivitu mazových žlázek, čímž působí efektivně proti akné. Představujeme nejúčinnější formu vitamínu A. Pomáhá při regeneraci kožních buněk a stimuluje syntézu kolagenu, který je důležitý pro udržení zdravě a mladě vypadající...

Cena: 490 Kč
Koupit  koupit

Monoderma C10 + Monoderma A15 - zvýhodněný balíček pro pleť

Monoderma C10 + Monoderma A15 - zvýhodněný balíček pro pleť

Obsahuje: čistý vitamín C 10% (Kyselina L-askorbová) a čistý vitamín A 15. Důležité antioxidanty pro pokožku. Čistý vitamín C 10% (Kyselina L-askorbová), který velmi dobře působí proti pigmentaci pleti a omlazuje pokožku. Měsíční terapie zredukuje nadměrnou pigmentaci až o 50% a jemné vrásky až o 39%! Hlavními výhodami vitamínu C v oblasti estetické dermatologie je...

Cena: 870 Kč
Koupit  koupit

Medik8 CE-Thione - sérum na vrásky, pigmentaci a poškozenou pleť

Medik8 CE-Thione - sérum na vrásky, pigmentaci a poškozenou pleť

Toto sérum pomáhá chránit pleť proti volným radikálům a zároveň minimalizuje tvorbu tmavých skvrn. Určeno pro normální, smíšenou a mastnou pokožku se sklony k tvorbě akné.Unikátní forma vitaminu C, vitaminu E a dalších antioxidantů. Dosáhne efektu viditelně světlejšího tónu pleti, lepší struktury a pevnosti. CE-Thione je unikátní sérum, které pomáhá spouštět...

Cena: 2170 Kč
Koupit  koupit
Stránky www.zbozi-kosmetika.cz
nejčtenější články

nehtová plíseň na nohou | kostivalová mast léčivé účinky | bobkový list na klouby | vysoký spodní krevní tlak | domácí výroba esenciálních olejů | vlaštovičníková tinktura na bradavice | opar na rtu příčina

Vstupní stránky | Sitemap | RSS | Google News | Sitemap | Vyhledávače

PageRank Seznam S-Rank Alexa Rank